Norge: Jafnaðr får rekordstøtte

Jafnaðr, Skeiv Ungdoms ungdomsfestival, har fått tildelt 400.000 kroner til årets festival fra Helsedirektoratet. Dette er en økning på 50.000 fra 2010 og 100.000 fra 2009.

I fjor fikk Skeiv Ungdom i første omgang avslag på søknaden, og måtte leve i uvisse om de ville få bevilgning i det hele tatt.

Skeiv Ungdoms leder Espen Evjenth sier at den tidlige beskjeden i år vil gjøre festivalen bedre: «I år er festivalens gjennomføring sikret allerede, og vi har muligheten til å gjøre en enda bedre jobb med produktet, samt starte full markedsføring allerede nå. Slik håper vi å nå flere av de menneskene vi ikke nådde i fjor, få vist frem organisasjonen til dem, og gi dem en hel fantastisk sommeruke på Sørlandet. Vi tror det vil være ekstra viktig for unge mennesker som kommer fra steder der Skeiv Ungdom ennå ikke finnes.»

Gratulerer!

Dette innlegget ble publisert i Europa, Nyheter og merket med , , . Bokmerk permalenken.

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Twitter-bilde

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s