Belgia: Fotballspiller blir pornoskuespiller

Stort sett alt som kan krype og gå av massemedier har skrevet om saken allerede, men jeg får vie den noen ord jeg også:

Den belgiske fotballspilleren Jonathan De Falco har droppet fotballkarrieren og startet som pornoskuespiller isteden. Han mener at fotballverdenen ikke er klar for åpne homofile spillere, i motsetning til pornobransjen. «Det finnes fortsatt mye fordommer og for liten forståelse i denne sporten», sier han ifølge NRK.

TV2 og VG er blant andre norske medier som skriver om saken, som også Pink News beskriver. De nevner også at hans nye navn i yrkessammenheng er Stany Falcone.

Det er artig å se at media er ivrige på å skrive om internasjonale homonyheter. Eller var det kanskje mest fordi det også havnet i kategorien pornonyheter at det ble plukket opp?

Dette innlegget ble publisert i Europa, Nyheter og merket med , , , . Bokmerk permalenken.

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s